MFK Havířov "B" vs TJ Lokomotiva Louky

Datum a čas konání: 26.10.2024 14:30

Report ze zápasu: TJ Lokomotiva Louky - Slavoj Petřvald

Lokomotiva Louky - Slavoj Petřvald 2:0 (0:0) střelci: 57. Ryba, 61. Hekele

Další veledůležitý duel o 2.místo v tabulce zvládli lépe domácí, Louky poráží Slavoj Petřvald 2:0 a odskočili svému soupeři na 4 body!

Utkání, které slibovalo zajímavou podívanou, se nakonec mohlo proměnit takřka v exhibici už v poločase, ovšem to by domácí střelci nesměli zas a znova střílet slepými. Ať už selhání Heinische, Konderli, který mohl klidně vsítit hattrick či trestuhodné zaváhání Daniela Bélaie, jenž zakončoval do napůl odkryté brány. Hosté z Petřvaldu se přes skvěle hrající defenzívu domácích Loučanů jen z těžka dostávali a hrozili pouze z brejků, které však rychlé stoperské duo, Mitura - Červený, zvládali zachytávat a když už se náhodou některý z pasů dokázal za naši fungující obranu dostat, tak skvělé čtení hry prokázal brankář Němeček a včas průnikovou přihrávku zlikvidoval. V 57.minutě byla brána hostů konečně odčarována, kdy po skvělé práci nejlepšího střelce soutěže, Krise Bélaie, jenž si vzal slova trenéra k sobě, využil svou rychlost a naservíroval míč Vilému Rybovi, který se konečně nemýlil, otevřel skóre a mohla vypuknout eufórie radosti. Ještě větší klid na kopačky domácích hráčů přidal v 61.minutě Pavel Hekele, který jakoby chtěl ukázat našim ofenzivním hráčům, jak se to dělá, tak nakopnul motory, z defenzívy soupeře si udělal kužely, kdy dokázal proběhnout kolem 3 hráčů a tváři v tvář, jinak skvěle chytajícímu gólmanovi hostů, nedal žádnou šanci a uklidil míč podruhé do sítě. Člověk by si řekl, že tohle soupeře zlomí a domácí naopak nakopne, ovšem opak byl pravdou a Loučané zase ukázali několikaminutový kolaps, kdy prvně nebezpečnou střelu hostů musel likvidovat brankář Němeček a poté si minelu opět neodpustil ani obránce Červený, kdy laxně vyvážel míč, až mu jej odebral hostující útočník, čímž se hosté rázem dostali na hranici pokutového území do přečíslení 3 na 1 a se situací naložili, jak v daný moment nejhůře mohli. Naštěstí Loučané nedovolili soupeři výsledkově utkání zdramatizovat a tak si dokráčeli pro velice důležité 3 body a brankář Patrik Němeček pro své 1. čisté konto v sezóně.

Slova trenéra Bizoně: "Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a soupeře jsme od první minuty přehrávali naší kombinační hrou. Jsem rád, že nás nakonec nemusely mrzet nevyužité šance kde v koncovce selhali postupně Heinisch, Konderla a Belai a neopakoval se scénař z Havířova. Ojedinělé výpady soupeře vyřešila naše obrana. V šatně jsme si řekli, že musíme hrát trpělivě a proměnít šance. Po vstřelených gólech jsme se až moc uklidnili a opět se ukázalo to co nás trápi cele jaro - hluchá 5 minutovka kde úplně vypnem a ztratíme kontrolu - soupeř měl dvě obrovské šance, jednu zlikvidoval Němeček a druhou hostující hráč nedokázal dostat do prázdne brány na zadní tyči. Výhru beru, udrželi jsme druhou příčku, ale furt máme na čem pracovat".

Sestava:

Lavička: 1 Valčík, 3 Glac (52. Heinisch), 5 Bizoň (81. Ryba) 10 Ludvík (67. Konderla), 19 Voznica