MFK Havířov "B" vs TJ Lokomotiva Louky

Datum a čas konání: 26.10.2024 14:30

PŘÍPRAVA: Z půdy Polského Pogwizdówa si odvážíme vítězství 4:2!

LKS Olza Pogwizdów - TJ Lokomotiva Louky 2:4

V dalším přípravném utkání vítězíme na půdě sousedů z Polska - Olzy Pogwizdów - po produktivní druhé půli 2:4.

REPORT ZÁPASU - 1.poločas: Utkání ve skvělém fotbalovém počasí a na dost slušně připraveném trávníku začalo dle not Loučanů. Už od prvních minut měli naši hráči značnou převahu a hrálo se převážně na půli soupeře. Bohužel jako vždy náš tým srážela koncovka a když už vstřelili branku, tak nahoru vyletěl praporek pomezního. Jako první tak udeřili domácí, kteří se ojediněle dostali před bránu Loučanů a po chybě hostující obrany se středem (nutno však podotknout, že po evidentním faulu na Konderlu) protlačil domácí útočník, který i s trochou štěstí prostřelil brankáře Louk a tak šli domácí dost překvapivě do vedení 1:0. Loučané však nadále pokračovali v dobývání domácí brány, nejblíže ke skórování měli po přímém kopu Mitury, který krásným technickým pokusem orazítkoval tyč. První půle i přes obrovský tlak Loučanů tak překvapivě skončila 1:0 pro domácí tým.

REPORT ZÁPASU - 2.poločas: Druhá půle začala přesně tak, jak skončila půle první a tedy tlakem na domácí bránu. Loučané nadále pokračovali ve festivalu neproměněných tutovek a z hráčů už trošku začala čpět frustrace ze střelecké nemohoucnosti. Tu konečně odklel Piecha, vracející se z Albrechtic ve velké pohodě a parádní střelou z 25 metrů rozvlnil síť za zády domácího brankáře - 1:1. Nadále bylo na hřišti pouze "jedno mužstvo" a Loučané se hnali za vítězstvím. Obrat dokonal Ryba, který napřáhl svou slabší nohou a rozvlnil síť za domácím brankářem podruhé - 1:2. Zápas stále pokračoval ve stejném duchu a tedy velká územní převaha Loučanů a zahazování gólovek jedné za druhou. V zakončení několikrát vyhořel také nejlepší střelec loňského ročníku Okresního Přeboru - Kris Bélai - nebo také Lepka, který se řítil sám na bránu domácích a trefil pouze tyč. Loučané svého soupeře svírali a přece jen přišla další odměna, kdy se po parádně zahraném rohovém kopu Piechy prosadil hlavou či snad ramenem Mráček a naprosto zaslouženě zvýšil vedení Louk na 1:3. Poté přece jen přišlo povolení ze strany hostů a v posledních minutách zápasu dali vlastními chybami čichnout domácímu týmu, který však nijak zvlášť nebezpečně brankáře Loučanů neprověřil a s centry si bez problémů poradil. Pochvalu obzvlášť zaslouží duo Červený - Mráček, kteří i v tak vysokých minutách ukázali svůj fyzický fond a perfektními návraty zmařili několik nebezpečných situací domácích, kteří by se řítili sami na brankáře hostů. Přece jen ještě přišel trest v podobě snížení domácích, kdy centr domácího týmu odvracel Červený, při odkopu ze vzduchu promáchl těžký míč Mráček a tak se domácí záložník dostal k opětovně centru, kterým našel na první tyči osamoceného domácího útočníka a ten hlavou prostřelil našeho brankáře- 2:3. Pořád však nebyl všemu konec, v samotném závěru zápasu měli poslední slovo přece jen hosté. Ryba vyslal náramný centr na zadní tyč, kde si zaběhl Blaho a ten míč doslova dotlačil všemi možnými partiemi do brány - 2:4.